10. Umění ve městě

10. ročník výstavy Umění ve městě. Interiérová část v Galerii Mariánská.

Sochařská výstava Umění ve městě vstupuje do jubilejního 10. ročníku a i letos přináší do ulic Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou a Veselí nad Lužnicí více jak dvacítku soch a instalací od umělců z České republiky i Slovenska.

Doprovodná výstava v Galerii Mariánská, je průřezem 9 let ať už vzpomínáním na uplynulé ročníky ve fotodokumentaci tak zastoupením autorů, kteří se za 9 let na Umění ve městě prezentovali. Návštěvníci galerie se tak mohou těšit na rezavé ornamenty Čestmíra Sušky. Téma burek, které v Evropě dosti rezonuje, zpracovala v cyklu „holky burky“ Olina Francová. Další silné téma společnosti: partnerské vztahy, s jistou nadsázkou zpracoval Lukáš Rais v sousoší s názvem „Ach jistě drahá“. David Moješčík představí svou Rusalku a mladý autor Vojtěch Trocha představí svou sestru a babičku v jemném sochařském zpracování. Sochařská výstava v Galerii Mariánská tak seznámí návštěvníky s osobitou tvorbou od rozličných autorů napříč generacemi.

10. ročník výstavy Umění ve městě je tu a tak přijďte oslavovat a radovat se se sochami, které k létu v Českých Budějovicích prostě patří!

Kurátor výstavy: MgA. Michal Trpák

Vystavující autoři: Zuzana Beránková, Olina Francová, Světlana Jelenová (Manna), David Moješčík, Ladislav Plíhal, Lukáš Rais, Eva Roučka, Čestmír Suška, Ondřej Svoboda, Ivan Tlustý, Vojta Trocha, Michal Trpák, David Veis, Michal Gabriel, Václav Fiala, Jakub Flejšar

Eva_Roucka_Clown gross facegm_umeni_ve_meste