TISKOVÁ ZPRÁVA 25. 11. 2015 v Českých Budějovicích

 

VÝSTAVA ARPIDA – OBRAZY Z ANDĚLSKÉ AUKCE

Výstavu obrazů z charitativní Andělské aukce pro centrum ARPIDA si návštěvníci mohou prohlédnout v Galerii Mariánská od 26. listopadu do 13. prosince 2015. Expozice je tvořena 28 obrazy z arteterapeutického ateliéru centra Arpida. Andělská aukce se v letošním roce koná již po osmé a tematicky se zaměřuje na přírodu, zvířata, indiánky a anděle. Vernisáž proběhne 25. 11. od 17:00 a obrazy budou následně vydraženy na charitativním večeru Andělské aukce dne 14. 12. 2015. Výtěžek bude věnován centru ARPIDA. Vstupné na tuto výstavu je zdarma.

 

„V letošním roce se poprvé podařilo vystavit obrazy určené k dražbě ještě před samotným Andělským večerem. Jsme rádi, že si obrazy prohlédnou návštěvníci Galerie Mariánská a věříme, že se tak podaří rozšířit povědomí o činnosti centra Arpida a navázat tak dobrou spolupráci i pro další ročníky této akce. Galerie Mariánská se stala patronem jednoho z obrazů, a to konkrétně č. 14 – Výstřední ostrovní dámy,“ slovy Radky Novotné, provozní manažerky Galerie Mariánská.

 

Dále o výstavě slovy Martiny Povišerové, PR manažerky centra ARPIDA. „Výstava je koncipována jako ohlédnutí za všemi ročníky naší aukce, shrnutí od nultého ročníku až po letošní osmý. Součástí expozice jsou nejen obrazy, ale i informace o jednotlivých ročnících. Návštěvníci se tak mohou seznámit se zákulisím a zajímavostmi jednotlivých ročníků. V jednom roce se nám například na několik hodin ztratil obraz, v jiném se zase rozbilo sklo těsně před dražbou.