TISKOVÁ ZPRÁVA 4. 12. 2015 v Českých Budějovicích

 

VÝSTAVA BRAMBOROVÝ SALÁT

Galerie Mariánská, 4. 12. 2015 – 28. 2. 2016

Vánoce jsou křesťanský svátek, který je dnes však především očekáván prodejci zboží všeho druhu a honem spotřebitelů. Stoly přetékají jídlem a bramborovými saláty a snad i proto si tato výstava vzala bramborový salát do názvu. Obrazy, sochy a instalace jsou namíchány v neotřelé kompilaci, jenž představí v Českých Budějovicích současná jména českého výtvarného umění. Vánoční i povánoční čas vnáší do našeho života mnoho vizuálního chaosu od klasických betlémů, po blikající světla a invazivního Santa Klause. Jak nejen toto vnímají umělci, uvidíte na výstavě Bramborový salát.

 

V Galerii Mariánská se představí 16 umělců z různých koutů republiky. K vidění je například socha Michala Gabriela, který je v Budějovicích znám pro své instalace červených koní nebo modrých hadicových postav instalovaných na Malši. Své obrazy představí Michal Novotný alias MICL, Milan Kunc, Roman Franta či Alena Anderlová. Těšit se můžete také na netradičně pojaté sochy andělů od Kryštofa Hoška nebo Radka Nivnického.

„Přijďte ochutnat očima, unášet se na vlnách příběhů a odnést si netradiční zážitek,“ zve kurátor výstavy Michal Trpák.

 

Kurátor výstavy Michal Trpák a Lucie Černá

Vystavující umělci: Štěpán Beránek, Martin Kocourek, Nadia Rovderová, Michal Novotný MICL, Alena Anderlová, Ondřej Oliva, Kryštof Hošek, Roman Franta, Jaroslav Kolešek, Martin Salajka, Michal Gabriel, Radek Nivnický, Michal Trpák, Vojtěch Horálek, Radek Andrle, Milan Kunc