INTERSALON AJV 2015

19. ročník Mezinárodní přehlídky současného výtvarného umění

Intersalon patří již po mnoho let mezi významné společenské i kulturní počiny nejen na jihu Čech. V letošním roce přichází Asociace jihočeských výtvarníků s velmi atraktivním programem. Tato rozsáhlá výstava je realizována na dvou zajímavých místech. Jedná se tak o nejrozsáhlejší expozici za dobu své existence. Celkem se výstavy účastní více než 130 vystavujících umělců.

GALERIE A OBRAZÁRNA ŠPEJCHAR ŽELEČ – od 4. 10. 2015
V Želči jsou představena díla celkem 80 významných autorů z 8 zemí světa. Mezi zástupci z České republiky jsou mimo jiné T. Buzu, J. Cihla, L. Hodný, L. Kaprasová, P. Kryml, R. Postl, A. M. Šechtlová, M. Marschal, F. Svátek a mnoho dalších hostů.

GALERIE MARIÁNSKÁ – od 16. 10. do 30. 11. 2015
Ve druhé části expozice prezentované v Galerii Mariánská v Českých Budějovicích, jsou představeny nevšední umělecké projekty pražské Galerie La Femme. Mezi zastoupenými umělci jsou například: B.Jirků, M.Jiránek, J. Anderle, E. Mansfeldová, M. Rittstein, B. Olmrová, Z. Janda, R. Brichcín, Z. Tománek, M. Chabera a mnoho dalších.
Nechybí ani Produzentengalerie z partnerského města Pasova jejímž představitelem je předseda profesní organizace výtvarníků BBK Niederbayern pan Hubert Huber.
V poslední, ale velmi důležité části expozice je prezentována výstava, která je zároveň poctou významným jihočeským již nežijícím autorům členům AJV: Karel Valter, František Peterka, Miloš Cicvárek, Jiří Stejskal a Matouš Vondrák.

INTERSALON AJV je svým rozsahem a počtem zúčastněných autorů jedním z největších projektů v ČR. Tato jedinečná výstavní akce zahrnuje všechny obory výtvarného umění, od malířství přes sochařství, grafiku až k oborům užitého umění.

Galerie Marianska_Intersalon AJVGalerie Marianska Intersalon AJV 2015

 

Galerie Mariánská INTERSALON AJV Kretzer
Galerie Mariánská INTERSALON AJV Kretzer
GalerieMarianska_INTERSALON_AJV_Vondrak
Galerie Mariánská INTERSALON AJV Vondrák