Kde domov můj

S novým rokem přichází do Galerie Mariánská i nová výstava. Od 4. 1. do 28. 2. 2016 si můžete prohlédnout expozici KDE DOMOV MŮJ. Díky 30 ti fotografiím od českého dokumentaristy Jindřicha Štreita tak můžete nahlédnout pod pokličku života bezdomovců. Po dvou letech, kdy se Jindřich Štreit mezi bezdomovci pohybuje, ví o této komunitě mnoho (dlouhodobě dokumentuje jejich život v Olomouci a okolí). „Fascinuje mne, když mezi lidmi najdu vztah, který je čistý, krásný, plný lásky a naděje,“ říká Jindřich Štreit, uznávaný profesor fotografie.
Jindřichu Štreitu je bližší vyjadřovat se fotografickým ztvárněním, než slovy či texty. To je i důvod, proč jednotlivé obrázky nepojmenoval.
Oproti obvyklému způsobu zachycování snímků jsou vystavovaná díla výjimečná technickým zpracováním. Jindřich Štreit na čas vyměnil milovanou Leicu za digitál. Místo černobílých obrázků, s pro Štreita charakteristickým zrnem, jsou vystavované fotografie vyvolané v počítači a barevné.

Záštitu nad touto výstavou převzal českobudějovický světící biskup Mons. Pavel Posád. Součástí výstavy je i veřejná sbírka čepic a rukavic, které jsou bezdomovci vítané obzvláště v těchto zimních měsících.

21.ledna od 16:00 se uskuteční přímo v Galerii Mariánská slavnostní setkání s Jindřichem Štreitem! 

Galerie_Marianska_Jindrich_Streit
Galerie Mariánská – Jindřich Štreit
Galerie_Marianska_Kde_domov_muj
Galerie Mariánská – Kde domov můj

 

 

 

 

 

 

 

Galerie Marianska_Kde domov můj
Galerie Mariánská – Kde domov můj
Galerie Marianska_Kde domov můj
Galerie Mariánská – Kde domov můj