Výstava BRAMBOROVÝ SALÁT

Výstava výtvarného umění, která volně reflektuje vnímání Vánoc jednotlivými českými autory a v Galerii Mariánská si ji můžete prohlédnout od 4. 12. 2015 do 28. 2. 2016.
Vánoce jsou křesťanský svátek, který je dnes však především očekáván prodejci zboží všeho druhu a honem spotřebitelů na něj. Stoly přetékají jídlem a bramborovými saláty a snad i proto si tato výstava vzala bramborový salát do názvu. Také ale i pro svůj význam, kdy salát je směs všeho možného, tak jako Vánoce jsou směsicí vjemů, idejí a zájmů tak i tato výstava skrze různá média vypráví příběhy Vánoc. Sochy, obrazy a instalace od českých výtvarníků jsou namíchány v expozici rozličných tvarů, barev a významů. Vánoce vnáší do našeho života mnoho vizuálního chaosu od klasických betlémů, po blikající světla a invazivní Santa Klause, jak toto vnímají výtvarníci, můžete vidět na výstavě Bramborový salát. Přijďte tedy navštívit výstavu Bramborový salát a oproti potěše chuťových buněk a plného žaludku ochutnejte očima, nechte se unášet na vlnách příběhů a odneste si netradiční zážitek Vánoc volně viděný očima současných umělců.
V Galerii Mariánská se představí 16 výtvarníků z různých koutů České republiky. Svou sochu přivezl například Michal Gabriel, který je v Budějovicích znám pro své instalace červených koní nebo modrých hadicových postav instalovaných na Malši. Své obrazy přivezl Michal Novotný alias Micl, který již také v Budějovicích vystavoval svou sochu Muže ve středních letech. Těšit se můžete i na netradičně pojaté sochy andělů od Kryštofa Hoška nebo Radka Nivnického či obraz anděla od Vojty Horálka. Oltář největší lásky nainstaloval Štěpán Beránek.
Přijďte se podívat na obraz naší doby a největšího křesťanského svátku v naší převážně ateistické společnosti.

 

Vystavující autoři:

Štepán Beránek
Martin Kocourek
Nadia Rovderová
Michal Novotný MICL
Alena Anderlová
Ondřej Oliva
Krystof Hošek
Roman Franta
Jaroslav Kolešek
Martin Salajka
Michal Gabriel
Radek Nivnický
Michal Trpák
Vojtěch Horálek
Radek Andrle
Milan Kunc

 

Galerie Marianska - Bramborovy salat
Galerie Mariánská – Bramborový salát
Galerie Marianska - Bramborovy salat
Galerie Mariánská – Bramborový salát

 

 

 

 

 

 

 

Galerie Marianska - Bramborovy salat
Galerie Mariánská – Bramborový salát
Michal Gabriel - Madona
Michal Gabriel – Madona
Ondřej Oliva - Zakázané ovoce, bronz
Ondřej Oliva – Zakázané ovoce, bronz
Vojta Horálek - North face
Vojta Horálek – North face