Výstava žáků “750 roků od založení Českých Budějovic”

Dvoudílný výstavní cyklus v galerii umění v bývalých Mariánských kasárnách. Expozice zahrnuje výtvarné práce žáků Základní školy Dukelská na téma “750 roků od založení Českých Budějovic”.  Vstupné na tuto výstavu je zcela dobrovolné.

Druhá část tohoto výstavního cyklu rozšiřuje expozici o nové obrazy a loutky. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout v přízemí Galerie Mariánská do 3.1.2016.

První část dvoudílného výstavního cyklu probíhala od 7. do 30. 10. 2015 a během této doby si ji prohlédlo mnoho návštěvníků.

Více o výstavě slovy paní učitelky Evy Kubalíkové, za výtvarný ateliér ZŠ Dukelská: “Celý rok žijeme oslavami našeho města i výtvarný obor na naší škole se přidal k mnoha gratulantům. Děti chodily na procházky, všímaly si dávné i současné architektury, poslouchaly příběhy a pověsti. Vznikaly obrazy všech velikostí, příběhy k neuvěření, plastiky unikátních tvarů. Malí umělci zužitkovali vše, co je jim vlastní – nadšení, bezbřehou fantazii a výtvarné techniky všeho druhu. Jak se to dětem povedlo? Slovy učitelky: „Na jedničku s hvězdičkou.“ A Vy, se zajděte na výstavu do krásných prostor Galerie Mariánská podívat. Potěšíte především vlastní duši čistou a nezištnou krásou.

Galerie Marianska 750 let od zalozeni ceskych budejovic 4
Galerie Mariánská – Výstava žáků ZŠ Dukelská
Galerie Marianska 750 let od zalozeni ceskych budejovic
Galerie Mariánská – Výstava žáků ZŠ Dukelská
Galerie Marianska 750 let od zalozeni ceskych budejovic 3
Galerie Mariánská – Výstava žáků ZŠ Dukelská
Galerie Marianska 750 let od zalozeni ceskych budejovic 2
Galerie Mariánská – Výstava žáků ZŠ Dukelská

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstava prací žáků "750 roků od založení Českých Budějovic"
Výstava prací žáků “750 roků od založení Českých Budějovic”